Pravidla nákupu

Jak nakupovat, navigace na hudbay

Vyhledávání je na hudbay jednoduché. Do vyhledávacího pole na úvodní stránce (klik na logo Hudbay) vepíšete požadovaný název skupiny, nebo název alba, nebo jméno člena skupiny a kliknete na tlačítko vyhledat, resp. enter. Další možností je vyhledání pomocí filtru: jít na seznam kapel/alb a dále pomocí počátečního písmene v kombinaci s některým s filtrů (název kapely/umělce, název alba, žánr) vyhledat požadované album, nebo kapelu. Poslední možností je výběr z náhodně vygenerovaných tří alb z databáze hudbay na úvodní stránce. Po výběru alba a případném poslechu ukázek máte možnost si album stáhnout ve formátu mp3, nebo si fyzicky zakoupit (pokud je to možné) CD na dobírku.

Způsoby platby a doprava zboží

Pro platbu za download alba ve formátu Mp3 nabízí hudbay tyto formy platby:

 • Platba kartou
  Hudbay používá pro transakce platebními kartami řešení 3D Secure. Toto řešení je vyvinuto na bázi nejmodernější aplikace kartových asociací Visa a MasterCard. Jedná se o celosvětově standardizovaný proces placení a akceptace karet na internetu, který z hlediska bezpečnosti a komfortu splňuje nejnáročnější požadavky. Údaje platební karty jsou zadávány přímo zpracovatelské bance a obchodník tedy nemá přístup k údajům platební karty Přenos dat se uskutečňuje prostřednictvím zabezpečeného protokolu HTTPS, který tyto informace šifruje. Přítomnost log Verified by Visa kartové společnosti Visa a MasterCard SecureCode kartové společnosti MasterCard zaručuje bezpečnou platbu.

  Přijímané platební karty:
  • VISA
  • VISA Electron
  • MasterCard
  • Maestro
 • Platba PayPal
  Platební metoda PayPal umožňuje přijímání elektronických online plateb. Na rozdíl od klasických platebních bran nezadává klient při placení do systému údaje o své kreditní či debetní kartě. Tyto údaje je potřeba zadat pouze jednou, a to při registraci do systému na stránkách www.paypal.com. Zákazník pak při dalších nákupech již informace o kartě nezadává.
 • Dobírka
  V případě že jste si prostřednictvím objednávkového formuláře objednali fyzické CD (ne Mp3), odesíláme jej prostřednictvím České pošty na dobírku – zásilku zaplatíte při převzetí. K ceně zásilky je připočítáno poštovné a balné a výše této částky (dle aktuálního ceníku České pošty) je zřejmá z objednávkového okna.
  Pokud je titul na skladě, bývá dodací lhůta 2 pracovní dny. V ostatních případech je dodací lhůta individuální a zákazník o ní bude prostřednictvím emailu informován.

Reklamační řád

Kupující má povinnost zkontrolovat fyzický stav zásilky a obdrženého zboží. Jakékoli nesoulady či poškození musí ihned na místě komunikovat s dopravcem a zapsat zjištěné skutečnosti do přepravního listu (u České pošty sepsat reklamační protokol).

Délka záruky je pro soukromé osoby standardních 24 měsíců, při nákupu na firmu (zadání IČ) se záruka řídí obchodním zákoníkem a záruka je v takovém případě 12 měsíců. Při reklamaci zašlete prosím reklamované CD společně s kopií námi vystavené faktury a popisem vady na naši adresu (viz Kontakty) jako doporučený poštovní balík. Dobírková zásilka nebude přijata. Zároveň uveďte, zda v případě kladného vyřízení reklamace chcete reklamované zboží vyměnit za zboží bezvadné či zda chcete vrátit vaši platbu. Jestliže se rozhodnete pro druhou možnost, zašlete nám číslo vašeho bankovního účtu, kam mají být peníze zaslány nebo kontaktní adresu, kam budou zaslány poštovní poukázkou.

Reklamace včetně odstranění vady musí být vyřízena bez zbytečného odkladu ve lhůtě stanovené zákonem, tj. nejpozději do 30 dnů od převzetí zásilky.

Zákazník má právo odstoupit bez udání důvodů od uzavřené smlouvy (objednávky zboží), a to do 14 dnů od převzetí zásilky. Při odstoupení od smlouvy prosím zašlete zboží jako doporučený poštovní balík na naši adresu (viz Kontakty). Dobírka nebude přijata. Akceptováno bude pouze zboží řádně zabalené, nepoškozené, v původním obalu a nejevící známky opotřebení. Zároveň zašlete s CD kopii námi vystavené faktury a údaje, kam mají být zaslány vrácené peníze - číslo účtu či kontaktní adresu.

Z částky vrácených peněz prodávající odečte náhradu prokazatelně vynaložených výdajů spojených s uzavřením a následným odstoupením od smlouvy dle par. 63, odst. 2 (náklady na dopravu zboží zákazníkovi a poplatky za vrácení peněz). Odstoupení od kupní smlouvy (vrácení zboží) nelze uplatnit při nákupu na firmu (zadáním IČ). Smluvní vztah se v takovém případě řídí obchodním zákoníkem.

Prohlášení o ochraně osobních údajů

Hudbay chrání vaše data před zneužitím – v našem internetovém obchodě je dodržován zákon číslo 101/200 Sb. o ochraně osobních údajů a informací.

Hudbay se zavazuje, že Vaše osobní údaje neposkytne jakékoliv třetí straně. Potřebné osobní údaje budou předány pouze dopravci (jméno, adresa).